top of page

מסלול לימודי קופירייטינג

ללמוד קופירייטינג במסלול שממנו המריאו יותר מ-80% מהקופירייטרים בישראל

האמת, לימודים וקופירייטינג הם צמד מוזר. מצד אחד, קופירייטר הוא מקצוען של פרסום, אמן של מילים, מאלף רעיונות ומלטש קונספטים. מצד שני, המומחיות הראשונה שלומד הקופירייטר, היא ללכת לאיבוד. להתבלבל, לנסות, לטעות, להטיל ספק, להפוך את הכל ולערבב מחדש. זאת הדרך הכי מוזרה – אבל היחידה, לצוד רעיונות גדולים שמשנים את חוקי משחק. קורס הקופירייטינג שלנו מערבב את שני הקטבים האלה, עושה סדר, ומערבב שוב.

מה זה בעצם הקופירייטינג הזה?

שאלה טובה, שהתשובה עליה נכתבת בכל יום מחדש. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, קופירייטינג הינו אחד המקצועות המבוקשים בעולם. המציאות משתנה במהירות הולכת וגוברת. מותגים חדשים נולדים ומותגים וותיקים מתחדשים, אפליקציות שמשנות את פני האנושות מופיעות בקצב מסחרר, ערוצי מדיה נפתחים ונסגרים, הזדמנויות עסקיות, קמפיינים פרסומיים ושיתופי פעולה חובקי רשת נוצרים. את כל זה מישהו צריך להסביר לעולם, באופן שיהיה מובן ונגיש, מצד אחד – ועם זאת מפתיע ואטרקטיבי. המישהו הזה הוא הקופירייטר. אבל הקופירייטר הוא לא רק איש רעיונות, הוא קודם כל איש של אנשים, פסיכולוג, אנתרופולוג ומשורר. כי מה שהיה נכון לפני מאות שנים, עם תחילת עידן הפרסום המודרני, נכון גם היום: כדי שרעיון יהיה שווה משהו, הוא חייב לגעת בבני אדם.
 לכן קופירייטינג זה לא לדעת מאיפה להתחיל, אבל לדעת איפה לסיים, זה לראות מה שכל הזמן היה שם, אבל אף אחד לא ראה. זה לאהוב לכתוב הרבה, אבל לדעת לכתוב מעט. זה לשאול הרבה ולענות מעט, זה לשמוע הרבה, ולדבר מעט, זה לדעת להגיד ב-6 מילים מה שאחרים אומרים ב 600 עמודים, קופירייטינג זה להיות בן אדם.

האם באמת מתחילים לעבוד בתעשייה?

כשמחפשים אנשי קריאייטיב טריים, מתקשרים ל- ACC. זה מה שעושים בתעשייה כבר מעל 30 שנה. כך יצא, מן הסתם, שכמעט כל המשרות בענף, מקופירייטרים, דרך מנהלי קריאייטיב, סמנכ"לי קריאייטיב ואפילו מנכ"לים – הגיעו מכאן. הנה כמה בוגרים שהתקבלו לאחרונה לעבודה >>

טוב, מה לומדים?

זה הזמן לשים לרגע צניעות בצד, ולספר לכם בכנות שאנחנו די גאים בסילבוס החדש שלנו. הוא נוצר בעקבות הרבה מאוד חפירות למנהלי קריאייטיב, מנכ"לים ובוגרים, ונבנה בכדי להוציא את הבסט מכל אחד מבוגרינו, ולשלוח אותו לדרך עם הכלים המעודכנים ביותר.

תהליך הלימודים במכללה מבוסס על העברת ידע תיאורטי והפיכתו על-ידי התנסות מעשית בכיתה, לארגז כלים מקצועי אמיתי, מעשי ומתקדם. מהרגע הראשון בכיתה, הסטודנטים שלנו יוצרים את הקריאייטיב שלהם וזוכים לניתוח מעמיק וביקורת בונה שמשפרת ומשכללת את ההבנה והשליטה שלהם באמנות הקופירייטינג. דגש מיוחד ניתן לתובנות צרכן, לדרך בה אנחנו חיים ומתנהגים, לתשוקות, האהבות והפחדים שלנו, ולפיצוח קוד ההפעלה של הנפש האנושית. אנחנו מאמינים שכישלון מפואר עדיף על הצלחה בינונית ושאומץ לב עדיף על חלומות במגירה. אחרי הכל, קריאייטיב זה יותר משלט בכניסה למחלקה, זאת דרך מחשבה.

מה קורה בסוף הלימודים?
מתחילים לעבוד בתעשיה. זה לא קורה בגלל העיניים היפות (באמת) שלנו, או הקשרים האפלים בחלונות הגבוהים. זה קורה בזכות שני דברים:

1. תוכנית הכנה לשיגור: בסוף הקורס אנחנו מקדישים כמעט 3 חודשים לבניית תיק עבודות. זה נעשה באמצעות מפגשים אישיים, אחד על אחד, בהם אנחנו אוספים את שביבי הרעיונות שיילדתם במהלך השנה, לשים ומפתחים, מתקנים ומשפצים, ואת הטובים ביותר מניחים בעמוד תיקי העבודות.

2. שיתוף פעולה הדוק עם מנהלי הקריאייטיב במשרדים עצמם: מנהלי הקריאייטיב הם האנשים שמזמינים את בוגרינו לעבודה. שזה ממש בא לנו טוב כי רובם בוגרי המכללה ועם רובם יצא לנו לעבוד. לכן אנחנו נפגשים אתם על בסיס קבוע, ומפתחים אתם יד ביד את תכנית הלימודים. כך יוצא שהבוגרים שלנו מעוצבים בדיוק לפי הצרכים של מנהלי הקריאייטיב.

איך מתקבלים?
יש מבחני מיון, בכתב ובעל פה. המיון מוקפד, כדי לנסות לחפש אנשים העשויים מהחומרים הנכונים. ללא התניית השכלה קודמת.

מועדי פתיחת תכניות הלימודים הקרובות:

17.6.2024 (לימודי בוקר)

21.7.2024 (לימודי ערב)

כאן ממזמן

מסלול לימודי הקופירייטינג הראשון (35 שנה!) והמקיף ביותר בישראל.

התעשייה

הבוגרים שלנו נמצאים בכל המשרדים - גדולים, קטנים, אופליין, סושיאל, דיגיטל, מרכז, פריפרייה. 

עבודת צוות

שיתוף פעולה אינטנסיבי עם מסלולי הארטדיירקשן והטק.

Anchor 2

שנה ולעבודה

12 חודשים, 2 מפגשים בשבוע, 3 שעות בכל מפגש.

מפגש 1 – לימודי פרסום וקריאייטיב משותפים עם כיתת הארט-דיירקשן והטק (כל הנושאים המשותפים לכל המגמות) ועבודה משותפת. הדבר הכי דומה לעבודה אמיתית במחלקת קריאייטיב. מפגש 2 – התמקדות בשיפור יכולות הכתיבה, תרגול והבנת המדיות.

שיטת הלימוד מתבססת על לימוד תיאורטי המשולב עם תרגולים פתוחים בכיתה.

עבודות סטודנטים
הצוות שלנו

כל המרצות והמרצים שלנו, הם אנשי קריאייטיב פעילים.

אין לנו פרופסורים מהאוניברסיטה

מה לומדים?

תכנית הלימודים החדשה שלנו גובשה תוך שיתוף פעולה של עשרות אנשי קריאיטיב ומנהלים בענף, במטרה לבנות את אנשי הקריאייטיב שיתאימו באופן אולטימטיבי לדרישות והצרכים של השוק החדש.

הבוגרים שלנו
בוגרי המסלול שהתקבלו לאחרונה לעבודה
b2_edited.jpg

17.6.24

מועד פתיחת תכנית הלימודים הקרובה:

כל הזכויות שמורות למכללת איי.סי.סי תרצה גרנות

הלימודים מוכרים לפיקדון חיילים משוחררים *

bottom of page